Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Płatnik 10, 9 / Problem z kwotą składek z DRA.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gsimka dnia Wczoraj o 14:46:40 »
Witam.
Podczas wysyłki dokumentów muszę wpisać wartość z pola IV.37 Kwota składek ... na dokumencie DRA z indentyfikatorem XXXXX.
To pole nie uzupełnia się u mnie automatycznie , ponieważ mam 2 bazy danych (osobno dla płac i osobno dla kadr)
Bardzo często przy wpisywaniu odpowiedniej wartości wyskakuje błąd iż podana kwota jest nieprawidłowa. Sprawdzam na bieżąco , kwota się zgadza, a program płatnik twierdzi swoje. Przy wysyłaniu chociaż 1 rzeczy czasami trzeba podawać wartości 5-7 razy nim trafi się na prawidłową.

Jakieś pomysły co się dzieje ?

2
Zagadnienia techniczne / Brak danych pod odtworzeniu bazy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez CDBS dnia Wczoraj o 00:02:33 »
Witam wszystkich,

Na naszej bazie płatnikowej mieliśmy 2 tys klientów.

W momencie gdy kilka osób w jednej chwili użyło Certyfikatu kwalifikowanego, blokowali się nawzajem. W efekcie nikt nie podpisał dokumentu.

Postanowiliśmy podzielić ogromną bazę na 5 mniejszych.

Archiwizujemy firmy z ogromnej bazy i odtwarzamy na mniejszych. Ale, pojawił się kłopot.

Mianowicie w wysłanych i niewysłanych dokumentach czyszczone są dane. (po odtworzeniu w mniejszej bazie)

Czy ktoś miał podobny problem ?
3
Płatnik 10, 9 / korekta RPA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pola090 dnia 18 Maj 2022, 11:55:10 »
Witam,
w deklaracji kwietniowej dokumentu RPA w poz. IIID wykazano kwotę wysługi lat wypłaconą obok zasiłku macierzyńskiego, był to błąd systemu dlatego iż wysługa wchodzi do podstawy zasiłku macierzyńskiego. Wykonując korektę dokumentu RPA czyli wpisując zera w poz. IIID pokazuje się błąd krytyczny  o treści "Raport ZUS RPA powinien mieć wypełnioną co najmniej jedną kwotę różną od zera w bloku III.B- III.E lub blok III.F. W przypadku raportu zerowego blok III.B pole 02. powinno być wypełnione kwotą zero i pozostałe pola bloków III.B do III.F puste lub wypełnione zerami w polach kwotowych." w jaki sposób powinien być skorygowany raport RPA ? 
4
Płatnik 10, 9 / korekta dokumentow rozliczeniowych , wypadek w d. do pracy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez m.pajopajo dnia 17 Maj 2022, 14:32:12 »
witam, dopiero rozpoczynam prace z płatnikiem i nie bardzo jeszcze wiem co i jak , a muszę zrobić korektę dokumentów , pracownika któremu uznano wypadek w drodze do pracy , dokumenty za kwiecien zostaly wysłane , wypłacone wynagrodzenie chorobowe w kwietniu , a wypadek uznano w maju.  korekta bedzie RSA RCA I DRA ?proszę o pomoc co po kolei mam zrobić .
5
Zagadnienia techniczne / ZUS RCA no such column V_1
« Ostatnia wiadomość wysłana przez q0084 dnia 16 Maj 2022, 19:50:06 »
Witam
Mam dziwny problem. Zgłosiła się osoba która nie może zweryfikować ZUS RCA. Baza danych Access.
Podczas weryfikacji pojawia się komunikat SQL logic or missing database no such column V_1
Bazę danych oglądałem w Accesie, ale nie mam jak raz żadnej innej porównywalnej bazy. Osoba korzystająca raczej nie należy do osób nieogarniętych i nie podejrzewam jej o przyczynę, ale błąd jest strasznie nietypowy, a bazy danych to średnio moja działka. Wygląda jakby coś nie poszło w aktualizacji czy coś i nie tworzy odpowiedniej kolumny, bo takowej nie widzę w ZUSRCA, ale to mój strzał i realnie nie widzę rozwiązania problemu.
6
Płatnik 10, 9 / Nietypowy problem podczas uruchamiania programu,
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gracho dnia 16 Maj 2022, 16:27:39 »
Witam serdecznie, podczas uruchamiania płatnika pojawia się błąd "Kompilator JIT napotkał ograniczenie wewnętrzne". Program się uruchamia ale nie mogę podpiąć bazy danych, próbowałem już przeinstalować kilkukrotnie, nadać prawa, czym to może być spowodowane?
7
Płatnik 10, 9 / Zestaw odrzucony a wysłanie korekty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lgorek dnia 16 Maj 2022, 12:05:15 »
Dzień dobry,

Mam pytanie bo pierwszy raz mam taki problem, osobie z kodem 05 80 00 wyliczyło kwotę do zapłaty, nie wiem jakim cudem ale weryfikacja nie wykazała błędów, wysłałem ale przy wysyłce płatności sprawdziłem że coś jest nie tak. Chciałem zrobić korektę jednak teraz nie mogę, bo zestaw jest wysłany, status w ZUS Odrzucony, jak chce zrobić z 01 04-2022 to mówi że już taki jest jak z 02 04-2022 to znów że nie ma 01 i teraz jak to wysłać ?

Od wprowadzenia Nowego Ładu Program Płatnika sypie się niemiłosiernie, cały czas tylko błędy krytyczne, po weryfikacji zestawu znikają, a przy wysyłce znów się pojawiają masakra.
8
Zagadnienia techniczne / Odp: Próba usunięcia ZUS-RCA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ktosik dnia 11 Maj 2022, 15:27:17 »
Aktualizacja, może kiedyś komuś się przyda. Utworzyłem w końcu nową bazę SQL w płatniku i zrobiłem migracje danych ze starej do nowej bazy. Migracja się udała (co już mi się nie podoba bo chyba w przypadku bad sectorow też by nie poszło) i cud, na nowej bazie się udało wszystko usunąć. Dziwna sprawa ale nauczka na przyszłość, robić często backup by uniknąć podobnych sytuacji. Wielkie dzięki @DarekD za pomoc, pozdrawiam ;)
9
Zagadnienia techniczne / Odp: Próba usunięcia ZUS-RCA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DarekD dnia 11 Maj 2022, 11:28:46 »
Jeszcze lepiej.... przy próbie zrobienia backupu:
https://zapodaj.net/8d1b2ebdbb1b1.png.html

no to duże szanse na wieczny odpoczynek bazy

Nie jestem bazodanowcem, ale dziwi mnie i zastanawia to. Baza nagle, sma z siebie, bez żadnej awarii urządzenia, bez przerwy w dostawie prądu, chodząc sobie normalnie nagle z przysłowiowej dupy stwierdziła że zrobi dead? beż żadnych objaw?

To wcale nie musi być wina bazy jako takiej....po prostu baza leży na dysku który....być może....w tym miejscu.....zaliczył bad sectory. Więc jeszcze pod lupę dysk czy nie konczy się. Uszkodzenie bazy jest tylko tego pierwszym objawem.
10
Zagadnienia techniczne / Odp: Próba usunięcia ZUS-RCA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ktosik dnia 11 Maj 2022, 11:23:58 »
Poza tym, jak to jest, gdyby baza umarła to czy sql server managament studio pozwoliło by mi się do niej dsotać? płatnik pozwalał by na pracę w bazie danych? To jest dla mnie niezrozumiałe bo problem jest tylko z tym ZUS RCA a nie całą bazą danych, poza tym jak przeglądam rekordy w tabeli ZUSRCA w managament studio to nie widzi mi tego jednego elementu przy którym jest próba usunięcia, tak jak by Płatnik go widział, ale fizycznie nie istnieje w bazie danych
Strony: [1] 2 3 ... 10