Autor Wątek: korekta DRA i ZCA  (Przeczytany 2132 razy)

Offline kkkmaz

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
korekta DRA i ZCA
« dnia: 25 Lipiec 2018, 20:02:23 »
Mój problem pewnie jest banalny, podobnie jak błąd, który popełniłam, ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Wysłałam wyrejestrowanie pracownika w maju, ale wysyłając deklaracje DRA, RCA i RZA (pracownik był na umowę zlec. - składka tylko zdrowotna) uparcie wykasowałam pracownika z deklaracji majowej, sądząc, że skoro jest wyrejestrowany, to nie muszę w maju ujmować tego pracownika w deklaracjach.

Teraz by poprawić błąd wiem, że mam wysłać korektę deklaracji za maj DRA i wysłać RCA na "0". Jak to zrobić?? Za nic w świecie, nie mogę dodać tego brakującego pracownika do RCA.

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +364/-2
    • InnerSoft
Odp: korekta DRA i ZCA
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec 2018, 13:52:31 »
Jaka jest data na zWUA - data wyrejestrowania?

Za jaki okres ta deklaracja?

Offline Wioletta

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
    • http://testoland.pl/vialise-naturalny-preparat-na-cellulit-opinie/
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień 2018, 18:37:39 »
Podbijam pytanie, mam podobny problem.

Offline MateuszE

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +2/-0
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2018, 10:00:26 »
Nie było odpowiedzi, więc napiszę, może komuś się przyda.

Był ubezpieczony tylko do zdrowotnego, więc wykazujesz go na RZA. Korektę robisz przez narzędzia -> twórz dokumenty -> dokumenty rozliczeniowe -> na podstawie kompletów rozliczeniowych pobranych z ZUS -> wybierasz miesiąc, zaznaczasz DRA i RZA -> dokument korygujący.

W RZA usuwasz wszystkich i dodajesz brakującego pracownika, jeżeli w maju nie dostał wynagrodzenia wpisujesz u niego tylko kod 0411XX zapisujesz i wysyłasz razem z DRA.