Autor Wątek: Korekta epłatnik  (Przeczytany 6947 razy)

Iva

• Gość
Korekta epłatnik
« dnia: 05 Styczeń 2017, 22:25:35 »
Witam serdecznie i proszę o podpowiedź po raz pierwszy robię korektę przez e płatnika i zawisłam .Korekta dotyczy 2 pracowników błędna podstawa i zawyżenie  składki na zdrowotne próbuje zrobić korektę( w płatniku odznaczałam kopertki i szły tylko osoby z poprawionymi danymi) a jak to ogarnąć w epłatniku. Jak sporządzam korektę poprzez kreatora i poprawię dane tych  2 pracowników nie mogę usunąć pozostałych osób  , jak zrobię do końca z wszystkimi to deklaracja wyliczona jest poprawnie czyli zmniejszona skladka na zdrowotne ale przy weryfikacji wyskakuje mi błąd krytyczny z informacją że mam powtórzone dane na raportach . Co robię źle czyżby się zmieniły zasady korygowania ( ostatni raz korygowałam z 4 lata temu ) i powinnam ując tylko te dwie osoby a resztę wyzerować tylko wtedy deklaracja wychodzi mi na kwotę  jedynie z danymi 2 osób zbaraniałam.Proszę o jakąś informację i naprowadzenie mnie na prawidłowy tok myslenia.Pozdrawiam     

Offline ezusek

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Korekta epłatnik
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Luty 2017, 16:59:15 »
Miałam ten sam problem. Napisałam d ZUS i dostałam taką odpowiedź.
Uprzejmie wyjaśniam iż tworząc dokumenty rozliczeniowe korygujące należy nanieść zmiany u osób korygowanych. Na platformie PUE będą jednak widoczne wszystkie dokumenty i te zmienione i te których korekta nie dotyczy. Jest to sytuacja prawidława. Występuje wtedy komunikat iż w komplecie korygującym są powtórzone raporty - wynika on z tego iż nie wszystkie dokumenty zostały zmienione.
Komunikat ten nie ogranicza wysyłki dokumentów.
W momencie wysyłania dokumentów system ograniczy wysyłkę do dokumentów skorygowanych - w tym przypadku do dokumentów DRA, RCA i RSA osoby za którą wykonywana jest korekta. Dokumenty osób nie korygowanych zostaną podczas wysyłania pominięte.

Offline ezusek

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Luty 2017, 17:23:18 »
Zrobiłam zgodnie z instrukcją ZUS, zatwierdziłam dokumenty, dałam "wyślij" i pojawił mi się ekran z komunikatem "Zatwierdzenie spowoduje ograniczenie dokumentów do wpisów wprowadzających zmiany względem poprzedniego kompletu rozliczeniowego." i na tym ekranie jak się podgląda dokumenty korygowane to widać że ePłatnik rzeczywiście ograniczył raport RCA tylko do tych zmienianych. Cały czas mi wyskakiwało to ostrzeżenie, ale ePłatnik przepuścił to do ZUS. Mam nadzieję, że się przyda ta informacja.

Offline honoreles

• Nowy
  • *
    • wembley
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2017, 12:54:46 »
Super dzięki za info!