Autor Wątek: hasło do bazy danych  (Przeczytany 75405 razy)

Offline rafi

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Odp: hasło do bazy danych
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:07:28 »

http://www.access.vis.pl/zab001.htm
stosowałem to kilka razy i zawsze skutecznie, ale głowy sobie nie dam uciąć kiedy ostatnio - raczej była to już baza 8-ki, ale nie zdziwiłbym się, jakby się okazało, że to jednak 7-ka była.

Pamiętaj tylko, że do zastosowania tego rozwiązania potrzebne jest posiadania programu MS Access.

Sposób opisany w linku powyżej jest świetny i po raz kolejny pokazuje jaki ten Płatnik jest do kitu jeśli chodzi o zabezpieczenia

Przecież hasło do bazy Access'a to nie zabezpieczenie Płatnika tylko Microsoft / nie myl dwóch rzeczy. Płatnik wykorzystuje tylko to co M$ stworzył i jak to licho zabezpieczył - a to zasadnicza różnica.

Co do pierwszego - tak - trzeba mieć M$A :)

Co do drugiego - oparcie się na takiej bazie było błędem ze strony programistów. Nie uważasz?

Offline rafi

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:11:04 »

W bazach Accessa jest  błąd, który powoduje, że nie tylko da się (teoretycznie) złamać hasło jak i prościej po prostu podmienić hasło na swoje :)

Nie idź tą drogą :)

Hasło odczytuje się nie tylko teoretycznie ale i praktycznie w bardzo prosty sposób.

Nadstawiam uszu, bo przyznam, że nie zawsze mam M$A u Klienta, gdy akurat się okaże, że sobie skasował wejście do bazy poprzez przeinstalowanie programu, zainstalowanie przez przypadek nowej bazy (jak Ewa), itp.

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +372/-3
    • InnerSoft
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:16:28 »
Jak znajdę jutro trochę czasu to opublikuje programik do odzysku haseł z baz MDB.

arek

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:49:12 »
Witam, receptą jest program koala ratownik 2.0 w którym należy ustawić wersję programu (bez A). Używam tego dłuższy czas i działa. Również w 9.

Offline rafi

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:52:22 »
Witam, receptą jest program koala ratownik 2.0 w którym należy ustawić wersję programu (bez A). Używam tego dłuższy czas i działa. Również w 9.
Świetnie :-)
Też używam KR od dawna, ale tutaj chodzi o sytuację, gdy nie masz hasła do bazy w rejestrze :-D
Jakbyś przeczytał wstęp od Ewy to wiedziałbyś, że tu chodzi o taką sytuację, gdy jest w rejestrze jedynie hasło do nowej bazy, a do starej nie ma.

arek

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:55:13 »
ok na dawnej stronie janosik były pliki czytaj 97 i czytaj 2k, one również po uruchomieniu w akcesie odczytują hasło bazy danych. na 100% w 8 więc i powinien w 9

Offline rafi

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:57:13 »
ok na dawnej stronie janosik były pliki czytaj 97 i czytaj 2k, one również po uruchomieniu w akcesie odczytują hasło bazy danych. na 100% w 8 więc i powinien w 9
Tak jest - też o tym wcześniej pisałem - podałem link.
Darek twierdzi, że są możliwości dostania się do hasła bez uciekania się do M$A, który jak wiadomo nie każdy klient ma u siebie. Czekam więc z niecierpliwością, bo taki programik by mi się przydał :D
r.

Offline bojalekt

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +1/-0
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Styczeń 2014, 23:06:06 »

Offline bojalekt

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Styczeń 2014, 23:15:39 »

Pomonadłoń

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Styczeń 2014, 01:23:13 »
Na tej strone też można odczytać hasełko :  http://platnik.fork.pl/index.php

Offline Ewka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Styczeń 2014, 09:39:02 »
dziękuję wszystkim za odzew. Baza jest accessowa, płatnik 8A, to jest małe biuro rachunkowe i nikt nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek nadawał hasło do bazy, w jakim momencie to się robi? przy logowaniu nigdy nie wpisywałysmy hasła do bazy, przy instalacji tez nie. Mozliwe jest, ze baza w ogóle jest "bezhasłowa"?

Offline rafi

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Styczeń 2014, 09:54:27 »
dziękuję wszystkim za odzew. Baza jest accessowa, płatnik 8A, to jest małe biuro rachunkowe i nikt nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek nadawał hasło do bazy, w jakim momencie to się robi? przy logowaniu nigdy nie wpisywałysmy hasła do bazy, przy instalacji tez nie. Mozliwe jest, ze baza w ogóle jest "bezhasłowa"?
nie jest możliwe jeśli zakładał ją płatnik.
Zrób kopię bazy - spróbuj tym programikiem
http://www.everythingaccess.com/accesspasswordretrievallite.htm
pomogło? odpisz

Offline bojalekt

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Styczeń 2014, 10:04:25 »
@Rafi

Sprawdzałeś programik ?? U mnie działa doskonale ...

Offline rafi

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Styczeń 2014, 10:17:54 »
@Rafi

Sprawdzałeś programik ?? U mnie działa doskonale ...
No nie sprawdziłem, bo dzisiaj to już nie mam dostępu do żadnej bazy - dzisiaj nie pracuję :)
A problem ma Ewka to niech sobie sprawdzi.
Nie mogę się jednak doczekać wtorku - jak się okaże, że program faktycznie wyłapuje hasła do baz mdb to będzie to jeden z podstawowych programików na moim pendrive :-)

Offline bojalekt

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Styczeń 2014, 10:27:45 »
To myślę że będziesz miał szczęśliwy wtorek, od 4 lat go używam ...