Autor Wątek: hasło do bazy danych  (Przeczytany 76320 razy)

Offline Ewka

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
hasło do bazy danych
« dnia: 03 Styczeń 2014, 17:34:24 »
Chciałam wysłać jednego płatnika (z dokumentami i kartoteką ubezpieczonych) mailem do innej firmy. Znalazłam w necie filmik jak to zrobić.

Utworzyłm w Płatniku pustą bazę, potem chciałam przełączyć się na swoją roboczą i zonk, krzyczy o hasło da bazy !!!! a ja za chiny go nie pamiętam !!!!   Moja szefowa mnie zabije, bo jestesmy u.dupione!!!  Pomóżcie !!!   Błagam  :(   Jak odzyskać hasło?   Blondynka jestem więc proszę jak dziecku.... plisss

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +373/-3
    • InnerSoft
Odp: hasło do bazy danych
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2014, 17:38:21 »
Naciśnij na klawiaturze klawisz Windows (ten z chorągiewką pomiędzy ALT i CTRL) z R

Czyli Windows+R i w okienku które Ci sie pojawi wpisz regedit i naduś OK

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Asseco Poland SA\Płatnik\9.01.001\Baza i wklej tutaj te krzaki
co masz pod pozycją Password w prawym oknie to podam Ci to hasło

Offline Ewka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń 2014, 18:31:15 »
tysnr{wsmnozqrlmuvqrlm

Offline DarekD

• Ekspert
    • InnerSoft
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Styczeń 2014, 19:01:00 »
Projekt2002

Offline Ewka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2014, 19:14:07 »
Dziękuję, dziękuję, dziękuję !!!! Jesteś cudotwórcą, jak to zrobiłeś???

Offline Ewka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2014, 20:56:55 »
Ze mnie prawdziwa blondynka.
To hasło dotyczy, tej nowej, utworzonej bazy (do której miałam przenieść tego jednego płatnika), a nadal nie mogę dostać się do tamntej, starej bazy roboczej   :'(

Co robić????

Offline bojalekt

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +1/-0
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2014, 21:07:37 »
Jest sposób ale potrzebna jest ingerencja w plik bazy danych, jest to access czy sql ??

Offline DarekD

• Ekspert
    • InnerSoft
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2014, 21:23:34 »
Jest sposób ale potrzebna jest ingerencja w plik bazy danych, jest to access czy sql ??

Przy bazie SQL nie ma hasła do bazy.

Offline bojalekt

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2014, 21:26:51 »
Zgadza się natomiast przy mdb czyli access można to odzyskać z pliku bazy danych, stąd zapytałem

rafi

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Styczeń 2014, 21:43:17 »
Ze mnie prawdziwa blondynka.
To hasło dotyczy, tej nowej, utworzonej bazy (do której miałam przenieść tego jednego płatnika), a nadal nie mogę dostać się do tamntej, starej bazy roboczej   :'(

Co robić????
Jest sposób, ale nie wiem, czy da się to zastosować na bazie do PP9 - masz jakąś kopię bazy z przed konwersji?
W bazach Accessa jest  błąd, który powoduje, że nie tylko da się (teoretycznie) złamać hasło jak i prościej po prostu podmienić hasło na swoje :) ale skoro jesteś blondynką ;-D to nie wiem, czy jak Ci dam sposób to sobie z tym poradzisz. Prościej byłoby dać mi plik tej bazy, ale to by Ci szefowa dopiero łeb urwała jakby się dowiedziała, że komuś obcemu dałaś bazę :-D

Offline bojalekt

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Styczeń 2014, 21:47:02 »
Zawsze jest opcja zdalnego dostępu "na oczach klienta"    :)

Offline DarekD

• Ekspert
    • InnerSoft
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Styczeń 2014, 21:49:18 »

W bazach Accessa jest  błąd, który powoduje, że nie tylko da się (teoretycznie) złamać hasło jak i prościej po prostu podmienić hasło na swoje :)

Nie idź tą drogą :)

Hasło odczytuje się nie tylko teoretycznie ale i praktycznie w bardzo prosty sposób.

Offline rafi

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń 2014, 21:53:20 »
Zawsze jest opcja zdalnego dostępu "na oczach klienta"    :)
Znalazłem,
http://www.access.vis.pl/zab001.htm
stosowałem to kilka razy i zawsze skutecznie, ale głowy sobie nie dam uciąć kiedy ostatnio - raczej była to już baza 8-ki, ale nie zdziwiłbym się, jakby się okazało, że to jednak 7-ka była.
Sposób opisany w linku powyżej jest świetny i po raz kolejny pokazuje jaki ten Płatnik jest do kitu jeśli chodzi o zabezpieczenia :-/ choć biorąc pod uwagę pecha/blondynki itp. to myślę że to dobrze, że tak go stworzyli :)

Offline DarekD

• Ekspert
    • InnerSoft
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Styczeń 2014, 21:56:56 »

http://www.access.vis.pl/zab001.htm
stosowałem to kilka razy i zawsze skutecznie, ale głowy sobie nie dam uciąć kiedy ostatnio - raczej była to już baza 8-ki, ale nie zdziwiłbym się, jakby się okazało, że to jednak 7-ka była.

Pamiętaj tylko, że do zastosowania tego rozwiązania potrzebne jest posiadania programu MS Access.

Sposób opisany w linku powyżej jest świetny i po raz kolejny pokazuje jaki ten Płatnik jest do kitu jeśli chodzi o zabezpieczenia

Przecież hasło do bazy Access'a to nie zabezpieczenie Płatnika tylko Microsoft / nie myl dwóch rzeczy. Płatnik wykorzystuje tylko to co M$ stworzył i jak to licho zabezpieczył - a to zasadnicza różnica.

Offline bojalekt

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:05:55 »
Są również alternatywne darmowe programy do tego celu stworzone, jak słusznie zauważył DarekD, to hasło to wymysł microsoft, tak na marginesie rozwiązanie wyżej podane jak i zewnętrzne programy dają radę nawet w bazie skonwertowanej przez wersję 9.01.001A (płatnik wykorzystuje starszy silnik access, dlatego działa).
Pozdrawiam :)