Autor Wątek: odtworzenie z zewnętrznego archiwum.  (Przeczytany 337 razy)

Offline BUFK

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
odtworzenie z zewnętrznego archiwum.
« dnia: 17 Luty 2022, 20:22:58 »
Witam wszystkich. :)

Mój problem jest trochę złożony i w sieci nie znalazłem podobnego.
Postaram się opisać go szczegółowo.
Mam bazę płatnika na sql na serwerze (została skonwertowana z ms access). Ta baza działa poprawnie. Mam drugą bazę z taką samą nazwą, która też została skonwertowana do sql i umieszczona na serwerze jako zewnętrzne archiwum.bak po to, żeby można było odtwarzać z niego płatników do tej pierwszej głównej bazy, ( nie pytajcie dlaczego, to skomplikowane). Wszystko było dobrze do momentu instalacji nowej wersji płatnika. Nagle okazało się, że trzeba z archiwum zewnętrznego "wyciągnąć" kogoś tam zapomnianego i tu bum: taki komunikat od płatnika - wersja bazy archiwum jest niezgodna z aktualną wersją programu. Archiwizacja do wskazanej bazy nie jest możliwa..
Może ktoś ma jakieś pomysły ?!

Offline BestiaPL

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +1/-0
Odp: odtworzenie z zewnętrznego archiwum.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2022, 08:46:04 »
U mnie przy próbie eksportu do archiwum (baza SQL) Płatnik również poinformował o nieaktualnej bazie - ale zaproponował konwersję archiwum do nowej wersji.
1) Spróbuj uruchomić Płatnika jako administrator - i wtedy próba importu danych z archiwum.
2) Spróbuj podłączyć bazę Archiwum jako normalną bazę - może zbuntować się, że archiwum to nie baza robocza.
3) Spróbuj założyć w normalnej bazie fikcyjnego płatnika - i zarchiwizować jego dane - powinien zapytać o konwersję archiwum.

Offline Medvedik

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +6/-0
Odp: odtworzenie z zewnętrznego archiwum.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2022, 17:59:01 »
Z tymi archiwami jest zawsze problem bo archiwum jest utworzone w niższej wersji metryki niż obecna 234.