Autor Wątek: Brak dostępu doi zbackupowanej bazy  (Przeczytany 299 razy)

Offline Webby

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Brak dostępu doi zbackupowanej bazy
« dnia: 28 Styczeń 2022, 15:04:52 »
....

Offline Webby

• Nowy
  • *
Odp: Brak dostępu do zbackupowanej bazy
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2022, 15:06:49 »
Dzień dobry..
Raczkuję  sprawach Płatnika i backupu.

Zrobiłem kopię bazy płatnika za pomocą Management Studio (i drugą za pomocą sqlcmd)do pliku archiwum.bak  i archiwum2.bak.

Teraz na innym komputerze zainstalowałem SQL 2019 EXpress po to, by sprawdzić czy bezproblemowo w razie czego odtworzę tę bazę.

Na komputerze oryginalnym i w tym testowym login i hasło administratora sql jest takie samo czyli dla przykładu: login: sa hasło: Kwiat945

Za pomocą Management Studio próbuję odtworzyć jeden i drugi plik z bazą płatnika ale wyskakuje bład:

----
----

TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio
------------------------------

Restore of database 'platnik' failed. (Microsoft.SqlServer.Management.RelationalEngineTasks)

ADDITIONAL INFORMATION:

System.Data.SqlClient.SqlError: The operating system returned the error '5(Odmowa dostępu.)' while attempting 'RestoreContainer::ValidateTargetForCreation' on 'C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL14.SQLEXPRESS\MSSQL\DATA\biuro.mdf'. (Microsoft.SqlServer.SmoExtended)

For help, click: https://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=16.100.46521.71+(SMO-master-A)&LinkId=20476

BUTTONS:

OK

Poprzednio zainstalowałem sql 2017 express i próbowałem to samo zrobić, ale wyskoczył komunikat ze baza jest w wersji 15.000 a sql express jest w wersji 14.000
Więc teraz zainstalowałem sql 2019 express ale tym razem wyskoczył błąd z odmowa dostępu.

Pytam się obeznanych w tych zagadnieniach...jak ja odtworzyć....tę bazę

pozdrawiam

Offline Webby

• Nowy
  • *
Odp: Brak dostępu doi zbackupowanej bazy
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2022, 21:48:35 »
Sorry za zawracanie głowy.. Ale rozwiązałem problem

Wystarczyło w Select a page\Files  zaznaczyć opcję Relocate all files to folder

i poszło

wyczytałem gdzieś na jakimś forum