Autor Wątek: aktualizacja płatnika do metryki 200 błędy krytyczne  (Przeczytany 435 razy)

Offline deluca1

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
aktualizacja płatnika do metryki 200 błędy krytyczne
« dnia: 29 Czerwiec 2020, 13:27:54 »
witajcie,
czy ktoś próbował nowego płatnika? u mnie wywaliło błędy krytyczne w RCA dla 1/3 załogi, wylicza składki finans. z  budżetu państwa osobom, które tego nie powinny mieć. Osobom na macierzyńskim wylicza ubezp. chorobowe finansowane przez ubezpieczonego i jeszcze pewnie kilka innych rzeczy. te mi się rzuciły w oczy

Offline mk

• Nowy
  • *
Odp: aktualizacja płatnika do metryki 200 błędy krytyczne
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2020, 08:46:37 »
U mnie też ten błąd, z tego powodu się zarejestrowałem na tym forum (dzień dobry  :D )

Nie wiem, z czego wynika błąd - mamy płatnika na dwóch komputerach, na kliencie pojawiały się błędy, na serwerze, o dziwo, błędów przy weryfikacji nie było.

Dzisiaj jeszcze będziemy generować nowe dokumenty do weryfikacji to potwierdzę, czy błąd jest wyrzucany tylko na tym jednym stanowisku - jeśli tak, to chyba ponowna instalacja klienta pomoże.

Offline aska179

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwiec 2020, 08:58:01 »
u mnie również ten sam błąd...

Offline deluca1

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwiec 2020, 09:28:09 »
ja poprawiałam ręcznie, wchodziłam na te osoby z błędem(to u osób którym niesłusznie dawało składki budżetu państwa) i klikałam w zakładkę" wybierz schemat wyliczeń" i wybierałam, weryfikowałam i było ok. Natomiast u osób na macierzyńskim, którym dawało chorobową nie wiadomo skąd, zerowałam podstawę, dawałam wylicz, to zerowało składkę i weryfikacja. Mam nadzieję,że coś zmienią i wgrają poprawkę

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +363/-2
    • InnerSoft
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwiec 2020, 09:57:25 »
Błędnie zainstalowała się aktualizacja w tym reguły wyliczeń.

Proszę spróbować wykonać kroki opisane w https://forumplatnika.pl/index.php/topic,1402.0.html