Autor Wątek: odtwarzanie bazy sql  (Przeczytany 191 razy)

Offline rafik

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
odtwarzanie bazy sql
« dnia: 10 Lipiec 2020, 07:52:06 »
Cześć,

Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Dostałem bazę kilku płatników, w formie pliku bak. Chcę dołączyć ją do swojej bazy.
W jaki sposób mogę otworzyć ten plik?
używam z wiersza poleceń tej komendy (znalezionej na forum)
>sqlcmd -E -S SERVER\PLATNIK -Q "RESTORE DATABASE MKS FROM DISK = 'E:\KOPIE\PLATNIK\MKS.bak'"
i dostaje taką odpowiedź:
Msg 3634, Level 16, State 1, Server MKSSERVER\PLATNIK, Line 1
The operating system returned the error '5(Access is denied.)' while attempting 'RestoreContainer::ValidateTargetForCreation' on 'C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL13.PLATNIKZUS\MSSQL\DATA\MKS.mdf'.
Msg 3156, Level 16, State 5, Server MKSSERVER\PLATNIK, Line 1
File 'MKS' cannot be restored to 'C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL13.PLATNIKZUS\MSSQL\DATA\MKS.mdf'. Use WITH MOVE to identify a valid location for the file.
Msg 3634, Level 16, State 1, Server MKSSERVER\PLATNIK, Line 1
The operating system returned the error '5(Access is denied.)' while attempting 'RestoreContainer::ValidateTargetForCreation' on 'C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL13.PLATNIKZUS\MSSQL\DATA\MKS_log.ldf'.
Msg 3156, Level 16, State 5, Server MKSSERVER\PLATNIK, Line 1
File 'MKS_log' cannot be restored to 'C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL13.PLATNIKZUS\MSSQL\DATA\MKS_log.ldf'. Use WITH MOVE to identify a valid location for the file.
Msg 3119, Level 16, State 1, Server MKSSERVER\PLATNIK, Line 1
Problems were identified while planning for the RESTORE statement. Previous messages provide details.
Msg 3013, Level 16, State 1, Server MKSSERVER\PLATNIK, Line 1
RESTORE DATABASE is terminating abnormally.

Dodam, że wcześniej pojawił się jeszcze inny problem. Moja baza jest nazwana mssql14, a ta którą dołączam mssql13 (taki komunikat). Utworzenie katalogu "pomogło" o tyle, że teraz jest błąd jak wyżej. Nie jestem pewny czy jeśli go przeskoczę to w ogóle będę mógł się dostać do bazy.

Proszę o pomoc.

pozdrawiam,
Rafał

Offline rafik

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Odp: odtwarzanie bazy sql
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2020, 08:32:13 »
ok już sobie poradziłem przy pomocy ms sql management studio