Autor Wątek: Paszport, PESEL i korekta  (Przeczytany 324 razy)

Offline TandS

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Paszport, PESEL i korekta
« dnia: 20 Maj 2020, 13:06:06 »
Witam,
mam cudzoziemca, który zgłoszony został z nr paszportu a potem dostał PESEL i oczywiście zostało to zmienione. Teraz w rejestrze ubezpieczonych widnieje jako osoba z PESELem. Zmuszona jednak jestem zrobić korektę deklaracji w okresie kiedy dana osoba widniała w ZUS jak osoba z paszportem i teraz pojawia mi się komunikat :
"Komplety dokumentów rozliczeniowych za podany okres (zarówno pierwszorazowy jak i korygujące) nie zawierają raportów za wszystkich ubezpieczonych zgłoszonych przez płatnika. W sytuacji, gdy ubezpieczony nie podlega już ubezpieczeniom – należy wyrejestrować go z ubezpieczeń na dokumencie ZUS ZWUA. Natomiast w przypadku, gdy ubezpieczony, dla którego podstawę wymiaru stanowi przychód, nie osiągnął w danym miesiącu przychodu – należy sporządzić raport „zerowy”.
i wyrzuca mi daną osobę z PESELem. Oczywiście w deklaracji 01 jest raport za tą osobę ale z numerem paszportu.
Jest to co prawda błąd zwykły i nie powinien rzutować na wysyłkę zestawu, ale zawsze lepiej wiedzieć. Przejmować się czy niekoniecznie?

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +364/-2
    • InnerSoft
Odp: Paszport, PESEL i korekta
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2020, 18:46:04 »
W raporcie rozliczeniowym....narzędzia....aktualizuj dane....ubezpieczonego

Offline TandS

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Paszport, PESEL i korekta