Autor Wątek: hasło i login do archiwum Płatnika....  (Przeczytany 18312 razy)

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +364/-2
    • InnerSoft
Odp: hasło i login do archiwum Płatnika....
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Maj 2014, 17:56:53 »
1. Zatrzymaj serwer SQL (usługę)
2. na pliku 'archiwum.mdb' -> PPM -> Właściwości -> Zaawansowane -> odznacz opcję 'Kompresuj zawartość, aby zaoszczędzić miejsce na dysku'
3. to samo zrób na 'archiwum.ldb'
4. uruchom serwer SQL (usługę)

Offline marcin_biuro

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Maj 2014, 21:12:54 »
nie wiem jak ci dziękowac dobry człowieku :)
Działa!!
Jeszcze program Platnika przekonwertował archiwum do nowej wersji płatnika i wszystko działa
Bardzo dziekuje.
Swego czasu robiłem różnymi narzędziami czystki na dysku twardym i pewnie coś tam "wyczyscil" czy skompresował z tej bazy i dlatego cały ten problem.
Ale najważniejsze że działa

Jak jeszcze mogę sie o cos zapytac. To mam taki problem z którym od dawna sie nie moge uporać:
Była sobie taka firma w 2000 roku. Jeszcze w tym starym płatniku. Od wielu, wielu lat juz ta firma nie istnieje. Ale był u mnie pracownik który pracował lata temu w tej firmie i chciałem coś sprawdzić. Mam pliki tej firmy (kdu,rep,dra, zua) ale nie mogę ich wyświetlic w aktualnym płatniku. Nic nie importuje przez "import dokumentow". komunikaty o złych identyfikatorach... Podejrzewam, że chodzi o to że musiałbym założyć tą firmę z taką nazwą,regonem,peslem i nipem i dopiero zaimportować do tak nowo utworzonej firmy. No ale nie mam tych danych identyfikacyjnych. Kliknięcie na plikach *.kdu powoduje otwarcie płatnika ale żadnych danych i dokumentów tej firmy nie ma.

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +364/-2
    • InnerSoft
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Maj 2014, 08:22:41 »
...No ale nie mam tych danych identyfikacyjnych.

Otwórz sobie jeden z plików KDU notatnikiem - to są pliki tekstowe - i tam zobacz jakie to są dane identyfikacyjne, a później wczytasz je opcją 'Zasilenie inicjalne' (nie rób tego poprzez Import bo wskoczą Ci do dokumentów wprowadzonych i nic z nimi nie zrobisz)

Offline lightkozak

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Styczeń 2020, 14:38:48 »
Miałem niemalże identyczny problem co założyciel tematu, z tym że rozwiązanie problemu było całkiem inne i bardzo proste. Użytkownik na którym pracowałem miał zabrane prawa administratora w systemie Windows.

Aby to rozwiązać należy nadać te prawa logując się na konto administratora
Wpisać w okienko na dole po lewej stronie: "Panel sterowania" a następnie wybrać z górnej listy Panel sterowania->
W Widoku według kategorii wybrać: "Konta użytkowników", a następnie znowu "Konta użytkowników"
Zarządzaj innym kontem
Zaznacz konto na którym pracujesz podczas pracy z płatnikiem
Zmień typ konta
Zaznacz Administrator i kliknij zmień typ konta.
Następnie zrestartować komputer i zalogować się na właściwego użytkownika.