Autor Wątek: zlecenie poszło w raporcie RZA a powinno w RCA  (Przeczytany 6973 razy)

Offline deluca1

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
zlecenie poszło w raporcie RZA a powinno w RCA
« dnia: 30 Wrzesień 2019, 11:10:48 »
Witam,
mam zleceniobiorcę ze składkami społecznymi, za miesiące maj-sierpień szły za niego raporty zerowe, bo nie było przychodu, ale przez pomyłkę RZA zamiast RCA. Teraz koryguję w Płatniku, mam dobry okres rozliczeniowy, w zestawie tylko dokument DRA i RCA a przy weryfikacji wyskakuje błąd 69003501 - w komplecie korygującym znajdują się powtórzone raporty,  które zawierają takie same dane, jak raporty przekazane wcześniej do ZUS a to nie prawda. nawet wchodzę na osobę i w zakładce narzędzia, w opcji  usuń powtarzające sie pozycje raportów nie ma co usuwać. Co z tym fantem zrobić?

Offline deluca1

• Nowy
  • *
Odp: zlecenie poszło w raporcie RZA a powinno w RCA
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2019, 09:42:25 »
jeśli ktoś będzie miał podobną  sytuację, to po telefonie do COT ZUS dowiedziałam się,że w płatniku nie ma takiej technicznej możliwości. ZUS musi to zrobić sam, we własnym zakresie

Offline Szklanka

• Nowy
  • *
    • jak wykryć zdradę
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Październik 2019, 14:15:27 »
jak zawsze  i jak wszystko- czy jest chociaż jeden bład tej cholernej aplikacji, z którym nie trzeba zgłaszać się bezpośrednio do zus'u?

Offline Sara112

• Nowy
  • *
  • “If I look back I am lost.”
    • https://strialys.pl/blog/jak-wybrac-najlepszy-krem-na-rozstepy/
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Październik 2019, 11:03:45 »
Fajnie, że wypuszczają aplikację, w której jak się zrobi jakiś błąd to już wtedy pozamiatane i albo siedzimy na telefonie i rozwiązujemy problem lub tłuczemy się do urzędu stać w kolejce.

Offline Agnieszkaa

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2019, 11:55:27 »
Jak rozwiązała Pani ten problem z Raportami bo też mam podobna sytuację i nie wiem co robić od czego zaczynać :(

Offline eleks

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +4/-0
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad 2019, 11:56:57 »
Przecież napisała wyżej, że może to zrobić tylko ZUS, bo z poziomu Płatnika to niewykonalne. A zatem telefon do COT (życzę sporej dozy cierpliwości).

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +364/-2
    • InnerSoft
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopad 2019, 12:10:42 »
Aktualne metryki pozwalają już na przeniesienie między dokumentami osoby bez konieczności zmiany podstawy.

Offline eleks

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +4/-0
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Listopad 2019, 12:20:25 »
No to zwracam honor - ekspert zawsze na posterunku!  :)

Offline TandS

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lipiec 2020, 14:43:20 »
Witam
problem podobny: osoba zamiast w RCA została wykazana w RZA, niestety ze względu na brak przychodu raport jest zerowy. Teraz próbuję to skorygować czyli idzie nowe DRA plus RCA z osobą i zerowymi składkami ale Płatnik mi tłumaczy, że " W komplecie korygującym znajdują się raporty, które zawierają takie same dane, jak raporty przekazane wcześniej do ZUS. Komplet korygujący powinien składać się wyłącznie z raportów, w których dane uległy zmianie w stosunku do raportów wcześniej przesłanych. Nie należy wysyłać raportów, w których dane się nie zmieniły. Aby usunąć powtarzające się pozycje raportów należy w raporcie imiennym wybrać polecenie  Usuń powtarzające się pozycje raportów z menu Narzędzia ". Czyli jakby dalej nie widział że osoba została przeniesiona no nowego raportu, a może to ja czegoś nie zaznaczyłam?

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +364/-2
    • InnerSoft
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lipiec 2020, 15:20:56 »
Płatnikiem nie da się przeprowadzić takiej korekty. Trzeba to zostawić do czasu aż ZUS zapuka o błedny raport i wtedy mu odpisać (albo zrobić to już) żeby sobie tą korektę zrobił we własnym zakresie z urzędu

Offline TandS

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lipiec 2020, 15:53:45 »
Przyjęłam.Dziękuję.