Autor Wątek: Jak dodać członka rodziny do zarejestrowywanej osoby.  (Przeczytany 2814 razy)

Offline raventes

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Jak dodać członka rodziny do zarejestrowywanej osoby.
« dnia: 24 Sierpień 2019, 20:05:12 »
Witam.

Jestem jeszcze troszkę zielony w programie Płatnik, więc zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Otóż muszę zarejestrować jedną osobę do ZUS-u i w tym celu będę wypełniać formularz ZUS ZUA. Jednak muszę też zarejestrować do ZUS dziecko tej osoby, czyli  muszę dodać członka rodziny. I tutaj jest pytanie, gdyż takiego przypadku jeszcze nie przerabiałem. Jak mam dodać członka rodziny tej osoby, by ją zarejestrować i wysłać w 1 zestawie do ZUS-u ? Będę wdzięczny za pomoc, oraz łopatologiczne wyjaśnienia krok po kroku to muszę zrobić.

Pozdrawiam serdecznie.

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +364/-2
    • InnerSoft
Odp: Jak dodać członka rodziny do zarejestrowywanej osoby.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2019, 12:54:10 »
Nie da się tego wysłać w jednym zestawie. Wysyłamy ZUA i na drugi dzień po dokonaniu aktualizacji danych i przetworzeniu tego ZUA możemy dopiero wysłać ZCNA

Offline raventes

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sierpień 2019, 09:02:03 »
Udało mi się rozszyfrować zagadkę o którą pytałem zanim otrzymałem odpowiedź ( za którą serdecznie dziękuję ), i wysłałem ZUA i ZCNA właśnie w 1 zestawie :)

Offline Sissi123

• Nowy
  • *
    • pozycjonowanie lokalne
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2019, 16:38:52 »
Najpierw nalzey wypelnic ZUA a w nastepnyy dzien dopiero ZNCNA i wtedy dopiero mozna dodac czlonka rodziny

Offline raventes

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Grudzień 2019, 16:17:45 »
Pozwolę sobie odświeżyć temat.  Otóż sytuacja jest teraz trochę inna. Osoba jest już zarejestrowana, a teraz muszę dodać członka rodziny tej osoby do ubezpieczeń. Pytanie jak to zrobić poprawnie?

Offline DarekD

• Ekspert
    • InnerSoft
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień 2019, 13:09:34 »
Złożyć dokument ZCNA dla tej osoby

Offline raventes

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudzień 2019, 15:13:44 »
Czyli po prostu wypełnić ZCNA? Właśnie chodzi mi o kolejność działań, bo jak wiadomo osoba której chce dodać członka rodziny jest już zarejestrowana, więc po prostu wyszukać tą osobę w dokumentach wprowadzonych za pomocą filtra, otworzyć jej kartotekę i potem zgłoszeniowe --> ZCNA? Czy po prostu otworzyć kartotekę tej osoby i jest tam coś w rodzaju "dodaj członka rodziny" ?

Offline DarekD

• Ekspert
    • InnerSoft
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień 2019, 08:18:13 »
Np. z poziomu otwartej kartoteki ubezpieczonego Operacje -> Zgłoszenie / wyrejestrowanie danych o członku rodziny

Offline raventes

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudzień 2019, 09:23:02 »
Dziękuje za wyjaśnienia, myślę że teraz już dam sobie radę chociaż trudno mi sobie teraz to wyobrazić, gdyż nie mam " przed sobą " Płatnika, i nie mogę sprawdzić gdzie która opcja się znajduje.