Autor Wątek: Baza danych  (Przeczytany 7433 razy)

Offline kasiulkaa_91

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Baza danych
« dnia: 11 Luty 2018, 10:38:01 »
Witam. Potrzebuję zgrać na pendrive bazę danych jednego podatnika .pomoże mi Ktoś jak ma to zrobic??pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc😊

Offline Władek

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Baza danych
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2018, 16:40:34 »
Witam. Potrzebuję zgrać na pendrive bazę danych jednego podatnika .pomoże mi Ktoś jak ma to zrobic??pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc😊

Na początku utwórz kopię roboczej bazy danych, czyli tej gdzie są wszyscy płatnicy. Jeśli to baza access to np. przez migrację a jeśli sql server to np. przez utworzenie backupu za pomocą programu SQL Server Management Studio.

Archiwizacja jednego płatnika:
1. Na początku należy utworzyć nową, pustą bazę danych, do której będziesz przenosić zasoby jednego z płatników. W programie Płatnik wybierasz kolejno Administracja -> Ustawienia bazy danych -> Zmień bazę danych -> w kolejnym oknie zaznaczasz Nową bazę danych;
2. W kreatorze wskazujemy ten sam typ bazy danych jakiego jest baza robocza. Podajemy nazwę nowej bazy i pozostałe;
3. Po utworzeniu nowej bazy pojawi się kreator nowego płatnika. Wybieramy Anuluj a następnie w oknie Rejestr płatników wybieramy menu Narzędzia -> zmień bazę danych. Wybieramy Wskaż istniejącą bazę danych i wskazujemy naszą bazę roboczą (ta gdzie są wszyscy płatnicy). Po połączeniu z bazą roboczą pojawi się Rejestr płatników.
4. W rejestrze zaznaczamy tą firmę/płatnika, którego zasoby chcemy przenieść do nowej bazy i wybieramy menu Narzędzia -> archiwizuj -> do zewnętrznej bazy danych. W kreatorze wskazujemy nową, pustą bazę danych. Po zakończeniu archiwizacji będziemy mieli bazę danych tylko z zasobami tej jednej firmy.

Jak masz jakieś problemy to daj znać z jakiego typu bazy korzystasz. Ktoś na pewno pomoże.

Offline DarekD

• Ekspert
  • Reputacja: +376/-3
    • InnerSoft
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2018, 17:35:14 »

Offline mostaka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:13:33 »
dzieki, bardzo przydatne

Offline buryma

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwiecień 2018, 10:19:07 »
ja też skorzystałam , dzięki wielkie

Offline pantera88

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwiec 2018, 14:15:07 »
Dzięki wielkie. Bardzo mi się przydało w tym roku :)

Offline Redila

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sierpień 2018, 11:14:16 »
Dziękuję za tak rzetelną informację. Też miałam ten sam problem :)

Offline Chickun

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrzesień 2018, 15:33:38 »
A jest mozliwosc wyeksportowania bazy danych do pliku mozliwego do przenoszenia miedzy urzadzeniami?

Offline rikos

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Październik 2018, 19:37:05 »
jest inna możliwosc ?