Autor Wątek: Korekty dokumentów rozliczeniowych z PP 8.01 w 9.01  (Przeczytany 6216 razy)

Offline CenzusPro

• Nowy
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Korekty dokumentów rozliczeniowych z PP 8.01 w 9.01
« dnia: 29 Listopad 2013, 14:46:14 »
Jak należy przygotować korekty deklaracji z okresu panowania Płatnika VIII ?

Czy składki chorobową/wypadkową/zdrowotną należy rozbijać na nowe pola (9.01),
a może to co by mogło być w nowych polach należy pisać "po staremu" w pola które były dostępne w v. 8.01 ?

Jakiego formatu KEDU (3 czy 4.1) używać do przekazywania danych do PP 9.01 dla tych korekt ?

Z przeprowadzonych testów w PP 9.01 przy generacji deklaracji RCA dla osoby współpracującej za rok 03/2013 wyszło że obowiązuje już tylko "nowe rozwiązanie", składka chorobowa wpadła w [Chorobowe Płatnika].

Czy taka jest ogólna zasada że liczy się tylko nowy układ ?

Offline DarekD

• Zaawansowany
  • Reputacja: +55/-0
    • InnerSoft
Odp: Korekty dokumentów rozliczeniowych z PP 8.01 w 9.01
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2013, 22:28:26 »
O jakich korektach mowa? O robionych samym Płatnikiem czy formacie plików do zasilenia zewnętrznego?

W samym Płatniku - program korekty wszystkie konwertuje już do 'nowego' formatu z rozbitymi składkami wypadkową i chorobową.

Z plików importu - plik z 'nierozbitą' podstawą chorobową/wypadkową czyli zgodnie z P8 zostanie automatycznie rozbity po zaczytaniu do P9.
Plik KEDU jako plik nie wspierany nie daje mozliwości wskazania w nim osobnych podstaw - tutaj trzeba juz przejśc na XML'e

KriSss

• Gość
Odp:
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2013, 12:07:23 »
A jeszcze pytanko odnośnie instalacji Płatnika na Windows 7.

Jak stary Płatnik jest zainstalowany w katalogu C:\Program Files\Asseco Poland SA\Płatnik to nowego Płatnika instalować w tej samej lokalizacji? Czy zmienić tą domyślną ścieżkę i użyć Platnik ?

KriSss

• Gość
Odp:
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2013, 12:08:12 »
A jeszcze pytanko odnośnie instalacji Płatnika na Windows 7.

Jak stary Płatnik jest zainstalowany w katalogu C:\Program Files\Asseco Poland SA\Płatnik to nowego Płatnika instalować w tej samej lokalizacji? Czy zmienić tą domyślną ścieżkę i użyć Platnik ?

Nie w tym temacie mi się wkleiło, przepraszam Darku

Krysia

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2014, 06:50:22 »
Witam forumowiczów,

Jeszcze odnośnie korekt, to mam taki problem. Sporządzam korekty deklaracji (robionych jeszcze w płatniku 8.01), skopiowałam całe zestawy, poprawiłam kwoty i na etapie weryfikacji pojedynczych DRA,RCA nie było żadnych błędów. Korekty robię już na Płatniku 9.01A.

Jednak po dołączeniu do zestawu, wyskoczył błąd krytyczny 68000701 "Dokumenty rozliczeniowe musza mieć ten sam Identyfikator", przeglądnęłam wszystkie pozycje i mają ten sam identyfikator np. 02-11-2011, 03-11-2011 i za każdym razem weryfikacji Płatnik pokauzje, co raz to inne miesiące z błędem.

Co z tym fantem robić?

Offline DarekD

• Zaawansowany
    • InnerSoft
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2014, 07:18:31 »
kryŚka :)

W P9 jeden okres rozliczeniowy może być w jednym zestawie. Zebrałaś wszystkie korekty do jednego okresu stąd ten błąd. Rozdziel każdy okres do innego zestawu i będzie ok.

Krysia

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2014, 07:23:49 »
:( o matko Darku , czyli muszę utworzyć przeszło 30 zestawów?:( A to jest jakiś błąd Płatnika czy tak już będzie?

Jestem na infolinii Płatnika cały czas i na razie nie dochodzimy do rozwiązania..

Krysia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Styczeń 2014, 07:25:02 »
Jaką dostałam piękną odpowiedź z infolinii: "W programie Platnik 9.01.001 umożliwia sporządzenie korekty dokumentów do 17m. wstecz. W tej sytuacji korekty dokumentów można dokonać poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE)"

Offline DarekD

• Zaawansowany
    • InnerSoft
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Styczeń 2014, 07:30:19 »
:( o matko Darku , czyli muszę utworzyć przeszło 30 zestawów?:( A to jest jakiś błąd Płatnika czy tak już będzie?

Jestem na infolinii Płatnika cały czas i na razie nie dochodzimy do rozwiązania..

Niestety tak będzie :(

Offline DarekD

• Zaawansowany
    • InnerSoft
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Styczeń 2014, 07:32:13 »
Jaką dostałam piękną odpowiedź z infolinii: "W programie Platnik 9.01.001 umożliwia sporządzenie korekty dokumentów do 17m. wstecz. W tej sytuacji korekty dokumentów można dokonać poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE)"

Domyślnie faktem jest, że korekty do 17 m-cy wstecz. Ale jak wejdzie II etap wdrożenia to ZUS będzie na żądanie płatnika składek 'wystawiał' wcześniejsze okresy.
Co do platformy ZUS to powiedz Pani, żeby zrobiła te korekty za Ciebie. Nie po to używasz programu Płatnika, aby korzystać z PUE.

Krysia

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Styczeń 2014, 07:38:09 »
Co do platformy ZUS to powiedz Pani, żeby zrobiła te korekty za Ciebie. Nie po to używasz programu Płatnika, aby korzystać z PUE.

Widzę Dareczku, że straszne parcie na PUE jest ze strony ZUS, na każdym możliwym etapie wciskają tą platformę. Już nie idzie się praktycznie niczego dowiedzieć w przypadku jakichkolwiek rozbieżności, a już tym bardziej dodzwonić do jednostki terytorialnej.

Twój sposób działa, jak tworze każdy zestaw osobno problemu nie ma, więc te 17m to niezły kit ze strony konsultantów...chyba że pojawi się problem przy wysyłce, sprawdzę zaraz.

Offline DarekD

• Zaawansowany
    • InnerSoft
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Styczeń 2014, 07:49:02 »
Widzę Dareczku, że straszne parcie na PUE jest ze strony ZUS, na każdym możliwym etapie wciskają tą platformę. Już nie idzie się praktycznie niczego dowiedzieć w przypadku jakichkolwiek rozbieżności, a już tym bardziej dodzwonić do jednostki terytorialnej.

Dlatego mówimy stanowcze NIE dla PUE

Twój sposób działa, jak tworze każdy zestaw osobno problemu nie ma, więc te 17m to niezły kit ze strony konsultantów...chyba że pojawi się problem przy wysyłce, sprawdzę zaraz.

Nie będzie problemu przy wysyłce.

Offline nefre

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Styczeń 2014, 09:51:22 »
Witam, mam problem z korektami starych okresow. Po utworzeniu zestawu w latach 2005 po weryfikacji dokumentow we wszystkich raportach pojawia sie blad krytyczny z info ...Dokument nie może być wysłany, ponieważ dane płatnika nie zostały zidentyfikowane w ZUS.  ???

Offline DarekD

• Zaawansowany
    • InnerSoft
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Styczeń 2014, 12:13:30 »
Czy wykonano Administracja -> Aktualizuj komponenty programu i dane płatnika?

Offline nefre

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Styczeń 2014, 13:32:03 »
Wykonano i wszystko sie zweryfikowalo ale teraz inny problem....nie moge zarejestrowac certyfikatu ani pobrac listy CRL!! ;(